Selasa, 24 Mei 2016

Trwałe ogrodzenia drewniane

Trwałe płoty z drewna

Nietrafnie zabezpieczone sztachety z drewna szybko się psują oraz mogą nieodwracalnie zgubić swój pierwotny urok oraz właściwości. Decydując się na używanie drzewa na płot powinno się poznać typy pielęgnacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna trzeba zacząć od poprawnego oraz dokładnego przygotowania materiału na płot, bowiem od tego zależy efekt finalny naszych prac. Przed użyciem produktów do ochrony oraz ozdoby płotów z drewna niezbędne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi symptomów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i owadami. Jak asekurujemy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, należy nanieść następne amalgamaty, które zabezpieczą je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego płotu, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od wewnątrz, jednakże nie stworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed ujemnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drewna były trwałe trzeba poświęcić im mnóstwo uwagi i troski.

Zgoła inaczej jest w wypadku ogrodzeń z pcv. Ów gatunek ogrodzeń jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają również biokorozji wskutek tego służą swoim posiadaczom przez długi czas.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar